Egzamin YLE Starters

YLE Starters

Pre A1 Starters, dawniej funkcjonujący pod nazwą Cambridge English: Starters (YLE Starters), to pierwszy z serii popularnych testów sprawdzających dla najmłodszych. Jest adresowany do dzieci w wieku od 7 do 10 lat i ma na celu sprawdzenie, w jakim stopniu udało im się opanować język, monitorować postępy w nauce i motywować do dalszego rozwoju. Przyjemna, bezstresowa formuła, bez klasycznych ocen sprawia, że dzieci mogą oswoić się z testami, a rodzice nie muszą martwić, że to wydarzenie wywoła u ich pociechy nieprzyjemne emocje i zniechęci do dalszej nauki. Wszystkie dzieci przystępujące do testu otrzymują certyfikat Cambridge English, który pozwala jeszcze bardziej cieszyć się z sukcesu i osiągnięć, a co najważniejsze zachęca do dalszej pracy.

Organizator egzaminu

Cambridge English jako jednostka University of Cambridge od wielu lat pomaga ludziom na całym świecie uczyć się angielskiego i nabierać pewności w praktycznym posługiwaniu się tym językiem w różnych sytuacjach. Cambridge English zajmuje się nie tylko nauczaniem, ale także potwierdzaniem nabytych umiejętności językowych. Tworzy kompleksowe i rozpoznawalne na świecie kwalifikacje językowe, egzaminy i testy dla osób uczących się, w tym tych najmłodszych, a także nauczycieli języka angielskiego. Certyfikaty Cambridge English Qualifications są uznawane przez ponad 25 000 instytucji edukacyjnych, firm, organizacji i placówek rządowych na całym świecie. Posiadanie certyfikatu z logo Cambridge English zwiększa szansę na znalezienie lepszej pracy w Polsce i za granicą. W naszym kraju certyfikaty te są uznawane m.in. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Służbę Cywilną. Na wielu uczelniach studenci, którzy mogą pochwalić się certyfikatem Cambridge English Qualifications, są zwalniani z egzaminów zaliczeniowych lub lektoratów.

Z jakiego języka?

Sprawdź, z jakiego języka można zdać Pre A1 Starters i otrzymać międzynarodowy certyfikat.

Dla kogo egzamin

Sprawdź, jakim grupom odbiorców w szczególności rekomendujemy Pre A1 Starters.

Dla dzieci

Tryb egzaminu

W dzisiejszych czasach możliwości co do formy i sposobów zdawania egzaminów są bardzo urozmaicone. Sprawdź możliwe tryby Pre A1 Starters

Opis egzaminu

Test Pre A1 Starters w sposób wiarygodny i rzetelny weryfikuje, ile dzieci potrafią już po angielsku. W 45 minut sprawdza wszystkie cztery sprawności językowe: czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie. Postępy i umiejętności są przedstawione w postaci tarcz, które znajdują się na certyfikatach. Dzieci starają się zdobyć ich jak najwięcej, co motywuje do nauki i zachęca do próbowania sił w kolejnych odsłonach testu.

Co powinno potrafić dziecko przystępujące do testu Pre A1 Starters?

Jak informują organizatorzy, dziecko na tym poziomie powinno umieć przeliterować i poprawnie napisać słówka z listy, znać czasy Present Simple i Present Continuous, rozumieć opisy ludzi, znać przyimki, aby zrozumieć gdzie znajdują się osoby/rzeczy na obrazkach, poprawnie zapisać słowa oraz usłyszane wyrazy, poprawnie przepisać słowa, aby uzupełnić tekst, rozumieć proste zdania opisujące obrazki i opowiadać o obrazkach, pokolorować obrazek według instrukcji, zadawać proste pytania i odpowiadać na nie.

Jak wygląda struktura testu?

  • I część „Słuchanie” – trwa ok. 20 minut, do wykonania są cztery typy zadań, w sumie 20 pytań dotyczących odtwarzanych dwukrotnie nagrań o tematyce bliskiej dzieciom (np. zwierzęta, ulubione miejsca, dom itd.).
  • II część „Czytanie i pisanie” – trwa 20 minut, tworzy je pięć modułów, w sumie 25 zadań/pytań dotyczących prezentowanych obrazków.
  • III część „Mówienie” – trwa od 3 do 5 minut, w trakcie których dzieci odpowiadają na pytana dotyczące obrazków oraz są proszone o opowiedzenie o sobie.

Wyniki

Wszystkie dzieci, które przystąpiły do testu Pre A1 Starters otrzymują certyfikat. Postępy dzieci są przedstawione w postaci tarcz. Nie ma ocen ani podziału na wyniki pozytywne i negatywne. Za każdą sprawność językową (słuchanie, czytanie i pisanie oraz mówienie) dzieci mogą otrzymać maksymalnie 5 tarcz.

Certyfikaty wydawane są do miesiąca od dnia, w którym miał miejsce test.

Poziomy egzaminów

Sprawdź z jakich poziomów oferujemy egzamin Cambridge-YLE Starters

W jakim oddziale zdasz egzamin

Rodzaje egzaminów

Poziomujący, potwierdzający stopień, a może ogólny? Sprawdź, jakim rodzajem egzaminu jest Pre A1 Starters.

KORZYŚCI

W cenie egzaminu

Wybierając Pre A1 Starters w „BEST” Centrum Egzaminacyjnym, możesz cieszyć się przydatnymi opcjami dodatkowymi w cenie egzaminu.

dodatkowo płatne

Powiększ pakiet o dodatkowe korzyści

„BEST” Centrum Egzaminacyjne proponuje zdającym szereg dodatkowych korzyści, z których możesz skorzystać odpłatnie w atrakcyjnej cenie, jeśli tylko chcesz.

Co chcesz dalej zrobić?