Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal Filmowy

Kino BESTajemnic 

MISJA FESTIWALU

BEST Festiwal Filmowy to impreza jedyna w swoim rodzaju. Głównym założeniem jest pokazanie filmów  przeznaczonych dla szerokiej dorosłej i bardziej wymagającej widowni. Nasz repertuar zawiera filmy popularne i te trochę trudniejsze ale przede wszystkim filmy, które się ogląda z zapartym tchem, filmy docenione przez krytykę ale i przez widownię. Chcemy zwrócić uwagę widza na nieco inną perspektywę i nieco inne poczucie humoru niż to oferowane przez hollywoodzkie superprodukcje. Chcemy aby i to kino nie miało przed nami tajemnic. BEST Festiwal to europejskie festiwale filmowe w pigułce.

Filmów które pokazujemy nie znajdziemy w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast. BEST Festiwal Filmowy to coroczne spotkaniem z takim kinem – uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju. 

Do dyspozycji widzów przekazujemy stronę internetową www.bestfestiwal.pl, która służy jako platforma wymiany opinii i propozycji na następne edycje festiwalu. Chcemy, żeby była to impreza interaktywna, żeby widzowie mieli wpływ na repertuar BEST Festiwalu. Wszyscy zainteresowani naszą imprezą mogą także zapisać się do Festiwalowego Newslettera, który jest najlepszym źródłem informacji o Festiwalu i imprezach towarzyszących. Jesteśmy także obecni w portalu społecznościowym Facebook.

Jak na festiwal filmowy co rok widzowie wybierają zwycięzców w najważniejszych kategoriach w filmowym plebiscycie na stronie festiwalu.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i współtworzenia BEST Festiwalu Filmowego.

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij