Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal 2011

III edycja BEST Festiwalu Filmowego 'Kino BESTajemnic'

bestfilm_-_palkacik_1300972741.jpg 

Uczta tyskich kinomanów

 
Do organizacji trzeciej edycji festiwalu przystąpiliśmy ze świadomością, że BEST Festiwal Filmowy "Kino BESTajemnic" już na dobre wpisał się w kulturalny kalendarz Tychów. Takiej pewności dodawały jeszcze docierające nas informacje o tym, że na Festiwal mieszkańcy miasta czekają z niecierpliwością. Później s
ami zauważyliśmy, że wielu z nich pojawia się podczas każdej edycji. Możemy śmiało powiedzieć - Festiwal zyskał swoich wiernych fanów. Wielu z nich przeniosło się także do Internetu i polubiło nas na naszym nowo założonym profilu na Facebooku. Podczas trzeciej edycji, regularnie przed każdym przeglądem Festiwalowicze otrzymywali Newslettery, w których przeczytać mogli o prezenetowanych filmach, a także nadchodzących wydarzeniach okołofestiwalowych. Tradycyjnie do dyspozycji uczestników oddaliśmy także festiwalowe wydanie, dobrze znanej Słuchaczom BEST CJO gazetki DeBeściak.

 

Trzecia edycja BEST Festiwalu to trzy odsłony. Podczas przeglądów: Głównego, Przytsanek Europa i Post Scriptum widzowie zobaczyli dwanaście produkcji. Przede wszystkim były to najciekawsze nowości kinowe, w Tychach prezentowane po raz pierwszy. Repertuar 3. edycji przedstawiał się następująco: „Jestem miłością”, „Sekret Jej Oczu”,„Szukając Erica”,„Wyśnione miłości”, „Soul Kitchen”, „Prorok” , „Mine vaganti”, "Królestwo zwierząt", "Ajami", "Oczy szeroko otwarte" i "Pogorzelisko".

 

W plebiscycie BEST Festiwalu Filmowego "Kino BESTajemnic" 2011 zdecydowanym zwycięzcą 3. edycji Festiwalu został kanadyjski film "Pogorzelisko" (Incendies) w reżyserii Denisa Villeneuve. "Pogorzelisko" oraz otwierający Festiwal - "Jestem miłością" przyciągneły do kina największą publiczność, która wypełniła kinową salę po brzegi.

 

Jak zwykle wielką atrakcją okazały się loterie między seansami, w których do wygrania były upominki przekazane przez sponsorów. Ciekawie przedstawiał się także spis imprez towarzyszących: wieczorki filmowe, degustacje wina, szkolenia, imprezy klubowe ... było w czym wybierać.


Po raz pierwszy do uczestnictwa w naszej impezie mogliśmy zachęcać za pomocą zwiastuna filmowego:

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij