Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal 2012

IV edycja BEST Festiwalu Filmowego 'Kino BESTajemnic'

Best.ulotka_festiwal_A5.2012_s1_1332916687.jpg

Frekwencyjny rekord


Czwarta edycja BEST Festiwalu Filmowego "Kino BESTajemnic" odbyła się w dniach od 14 kwietnia do 13 maja 2012r. Wzorem ubiegłego roku także i tym razem widzowie zostali zaproszeni do udziału w trzech przeglądach. Tegoroczny repertuar zawierał pozycje, które można uznać za filmy najważniejsze w ostatnich dwóch latach. Festiwal otworzył irański obraz "Rozstanie", który okrzyknięty został arcydziełem. Widzowie mogli też zobaczyć nagrodzony Oscarem i Złotym Globem szwedzko-duński film "W lepszym świecie".


Ponad to pokazaliśmy: "Attenberg", "Ponad nami tylko niebo", "Chłopca na rowerze", "Nawet deszcz","Samotność liczb pierwszych", "Wstyd", "Nietykalnych", "Musimy porozmawiać o Kevinie", "Coś pięknego" i "Trzy".


Niespodzianką jaką przygotowaliśmy dla Festiwalowiczów był pokaz przedpremierowy na zakończenie tej edycji "Kina BESTajemnic". Jako pierwsi w Polsce zobaczyli film niemieckiego twórcy Toma Tykwera pt. "Trzy".


Wielkim zaskoczeniem okazała się niesamowita popularność filmów "Nietykalni" i "Rozstanie". Publiczność tak dopisała, że musieliśmy zorganizować dla niej dodatkowe seanse tych filmów. IV edycja Festiwalu to frekwencyjny rekord. Mamy całkowitą pewność, że wybór repertuaru jakiego dokanaliśmy to strzał w dziesiątke!

 

Jak co roku, Festiwalowiczom czas między seansami umilali nasi sponsorzy. W tym roku było pysznie :-) Widzowie mogli wypróbować wypieki, pizzę i skosztować dobrego wina. Czterokrotnie na scenie kina pojawili się tancerze i tancerki w swoich układach tanecznych: było egzotycznie, trochę bardziej dystyngowanie i wzruszająco kiedy scene przejęły małe tancerki. Wydarzenia towarzyszące Festiwalowi miały także miejsce poza kinem. Odbyły się imprezy klubowe i koncerty znanych zespołów jak Closterkeller, czy Gang Olsena.

 

Sumiennie informowaliśmy Festiwalowiczów o wszystkim, co związane z Festiwalem za pomocą Festiwalowych Newsletterów, a także wydając specjalnie dla nich Festiwalową Gazetkę. Nasz profil na Facebooku podwoił liczbę fanów!

 

Festiwal można uznać za zakończony dopiero wtedy, kiedy widzowie wybiorą najlepszych w Festiwalowym Plebiscycie. W tym roku triumfowała francuska komedia "Nietykalni". Film wybrany został Najlepszym Filmem Best Festiwalu 2012 i zdobył aż 4 inne nagrody główne w najważniejszych kategoriach. Wyniki Plebiscytu znajdują się na oficjalnej stronie festiwalu www.bestfestiwal.pl

 

Na stronie w zakładce Galeria dostępne są fotorelacje ze wszystkich festiwalowych dni, a także nowość - filmyiki  w zakładce Video. Zachęcamy do oglądania

 

Tymczasem przypominamy tegoroczny zwiastun.


Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij