Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal 2013

V edycja BEST Festiwalu Filmowego 'Kino BESTajemnic'

BEST_Festiwal_2013_-_plakat_1366740540.jpg

Festiwalowicze nie zawodzą nigdy!

 

Organizacja piątej edycji BEST Festiwalu Filmowego rozpoczęła się w tym roku wyjątkowo późno. Jedyne w Tychach kino przejął nowy właściciel, nie było pewne, czy Festiwal dojdzie do skutku. Udało się. 5 edycja BEST Festiwalu Filmowego "Kino BESTajemnic" odbyła się w dniach od 25 kwietnia 2013r. do 10 maja 2013r. w Multikinie w Tychach. Po raz pierwszy, festiwalowe projekcje miały miejsce w dniach roboczych, a nie jak było do tej pory w trakcie weekendów. Powodowało to wśród organizatorów pewne obawy o frekwencję, jednak okazało się że nie były one potrzebne. Festiwalowicze nie zawiedli! W tegorocznej edycji wzięło udział niemal tysiąc osób!

 

Pięć festiwalowych dni podzielonych zostało na dwa przeglądy, podczas których widzowie zobaczyli dziesięć filmów. Repertuar przedstawiał się następująco:

PRZEGLĄD GŁÓWNY: "Miłość" (Francja), "Diaz" (Włochy), "Pragnienie miłości" (Meksyk), "Mistrz" (USA) oraz PRZEGLĄD BESTajemnic: "Kuzyni" (Hiszpania), " Cezar musi umrzeć" (Włochy), "Barbara" (Niemcy) , "Broken" (Wielka Brytania), "Pan Lazhar" (Kanada), "Babycal"l (Szwecja)

 

Sponsorem głównym 5 edycji Festiwalu zostało Centrum Handlowo-Rozrywkowe City Point w Tychach, które zorganizowało akcję Filmowy Kwiecień. W trakcie zakupów, klienci City Pointu mogli wygrać 100 wejściówek, na dowolny seans w ramach Festiwalu. Jak co roku, do organizacji wydarzeń towarzyszących Festiwalowi włączyli się również lokalni przedsiębiorcy, którzy zorganizowali degustację swoich produktów, przedstawili własną ofertę, ustawiając stoiska firmowe  w kuluarach kina oraz ufundowali nagrody w loterii fantowej.


Losowania nagród odbywały się przed każdym seansem. Uczestnicy festiwalu, którzy wrzucili swój bilet do specjalnego koszyczka brali udział w zabawie. Można powiedzieć, że ten moment w kinie, prócz projekcji filmowych należał do najprzyjemniejszych.


W trakcie wszystkich projekcji obecny był fotoreporter. Zdjęcia można zobaczyć w zakładce Galeria na stronie www.bestfestiwal.pl a także na profilu w Facebooku


Po raz trzeci Festiwal miał swoj oficjalny zwiastun, który przypominał o naszym wydarzeniu klientom kina, a także emitowany był przed każdym festiwalowym seansem. W tym roku wyglądał tak:


Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij