Egzaminy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Egzaminy Pearson

Pearson Test of English GENERAL (PTE GENERAL)

BEST Centrum Języków Obcych jest centrum egzaminacyjnym Pearson - proponujemy Państwu egzamin PTE General. 

Egzamin proponujemy wszystkim osobom, które chcą potwierdzić znajomość języka angielskiego na wybranym przez siebie poziomie (od A1 do C2). Egzamin ten polecamy szczególnie osobom, które szukają egzaminu potwierdzającego ich kompetencje językowe z języka angielskiego na poziomie B2. Zdawać go mogą osoby już od 13 roku życia. 

 

Egzamin
 • umożliwia ocenę oraz zdobycie certyfikatu poświadczającego kompetencje językowe,
 • skierowany jest do osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym (English for Speakers of Other Languages - ESOL),
 • kładzie nacisk na komunikację w sytuacjach z życia wziętych, a nie na zapamiętywanie specyficznego słownictwa, czy struktur językowych,
 • sprawdzaja 4 umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie,
 • weryfikuje znajomość gramatyczną w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych,
 • bazuje na dostępnych na rynku materiałach dydaktycznych.

 

Egzaminy PTE General uznawane są na całym świecie przez uczelnie wyższe, pracodawców, a także krajowe władze oświatowe wielu państw jako potwierdzenie opanowania wymaganego standardu języka angielskiego.

W Polsce egzaminy PTE General:

 • zwalniają z egzaminu doktorskiego w zakresie znajomości nowożytnego języka obcego – Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 22.09.2011r. (Dz.U. 204, poz. 1200)
 • uznawane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako potwierdzenie kwalifikacji językowych wymaganych od osób, które chcą zostać nauczycielami języka angielskiego – Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17.04.2012 roku. Oferujemy kursy przygotowujące do egzaminu - szczegóły oferty TUTAJ.
 • uznawane są przez Urząd Służby Cywilnej jako potwierdzenie znajomości języka angielskiego - Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 16.12.2009r. (Dz.U. 218, poz. 1695)
  FORMAT EGZAMINU 

Egzaminy składają się z dwóch części:

Pierwszą część stanowi egzamin pisemny sprawdzający rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz umiejętność pisania. Drugą część stanowi narzędzie weryfikacji sprawności komunikacji ustnej. Ustna część egzaminu sprawdzająca umiejętność poprawnego komunikowania się w obcym języku może mieć miejsce przed lub po części pisemnej. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi testami PTE General

Egzaminy PTE General zostały opracowane zgodnie z założeniami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego i są przeprowadzane na 6 różnych poziomach od A1 do C2.

Więcej o egzaminie po polsku TUTAJ i po angielsku (In English) TUTAJ

Cena egzaminu590 zł (przy minimum 3 osobach zapisanych na sesję)

Dla naszych kursantów oferujemy korzystane rabaty na egzamin PTE B2 - od 100 do 200zł (zależnie od terminu zapisu). Do skorzystania z rabatów zachęcamy szczególnie kursantów grup PTE.

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij