Galeria

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal

Kino BESTajemnic 

BEST Festiwal Filmowy to impreza jedyna w swoim rodzaju. W Tychach mamy okazję spotkać się z filmami, które w innych miejscach wypierane są przez masowe produkcje amerykańskie.  Chcielibyśmy, żeby BEST Festiwal  stał się nowym jasnym punktem na kulturalnej mapie Tychów i Śląska. 

Naszym głównym założeniem jest pokazanie filmów  przeznaczonych dla szerokiej dorosłej i bardziej wymagającej widowni. Nasz repertuar zawiera filmy popularne i te trochę trudniejsze ale przede wszystkim filmy, które się ogląda, filmy docenione przez krytykę ale i przez widownię. Chcemy zwrócić uwagę widza na nieco inną perspektywę i nieco inne poczucie humoru niż to oferowane przez hollywoodzkie superprodukcje. Chcemy aby i to kino nie miało przed nami tajemnic. BEST Festiwal to europejskie festiwale filmowe w pigułce.

Filmów które pokazujemy nie znajdziemy w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast. BEST Festiwal Filmowy jest corocznym spotkaniem z takim kinem – uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju. 

Do dyspozycji widzów przekazujemy również stronę internetową www.bestfestiwal.pl, która jak mamy nadzieje stanie się platformą wymiany opinii i propozycji na następne edycje festiwalu. Chcemy, żeby była to impreza interaktywna, żeby widzowie mieli wpływ na repertuar kolejnego BEST Festiwalu. Jak na festiwal filmowy przystało wybierzemy również zwycięzców w pięciu kategoriach: najlepszy film festiwalu, najlepszy aktor i aktorka, muzyka i zdjęcia.  Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i współtworzenia BEST Festiwalu Filmowego.

 

 

  

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij