Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal 2015

Podsumowanie 6. edycji BEST Festiwalu "Kino BESTajemnic"

 

W dniach 25-27 kwietnia 2015, po niemal 2-letniej przerwie, odbył się po raz 6. BEST Festiwal „Kino BESTajemnic”. Organizatorem Festiwalu, tak jak w poprzednich latach, jest BEST Centrum Języków Obcych. Tegorocznymi współorganizatorami zostali: Teatr Mały w Tychach oraz Pasaż Kultury Andromeda.

Kolejna edycja przyniosła nowe wyzwania:  przeniesienie Festiwalu do kameralnej sali projekcyjnej, jedynie trzy dni projekcji, dość wczesne godziny seansów oraz trzy filmy w jeden dzień. Nie mieliśmy jednak wątpliwości, że podobnie jak w poprzednich edycjach wybraliśmy filmy ambitne, uznane na świecie nie tylko przez krytyków, ale i zróżnicowaną publiczność. Byliśmy więc pełni optymizmu i liczyliśmy na ponowne zainteresowanie tyszan (i nie tylko) naszym Festiwalem.

 

Co zobaczyliśmy?

 

 

Najwięcej kinomanów przybyło na sobotnie seanse, podczas których zaprezentowaliśmy następujące filmy: norweską komedię „Mężczyzna prawie idealny” w reż. Martina Lunda (godz. 16:00),  włoski dramat „Kapitał ludzki” w reż. Paolo Virzì (godz. 18:15), kanadyjski, francuskojęzyczny dramat „Mama” w reż. Xaviera Dolana (godz. 20:30), który pobił rekord frekwencji - sala projekcyjna zapełniła się prawie w całości. Dwa ostatnie filmy w szczególny sposób poruszyły publiczność, która już pierwszego dnia wyraziła radość z powrotu BEST Festiwalu do tyskiego kalendarza kulturowego.

 

Niedzielę (godz. 16:00) rozpoczęliśmy niemiecką komedią „Oh, Boy!” w reż. Jana Olego Gerstera. Tu, w nieco bardziej kameralnym gronie widzowie podziwiali intrygującą sylwetkę młodego outsidera stworzoną przez reżysera, z wyśmienitą grą aktorską Toma Schillinga. Kolejnym filmem była znakomita, oparta na faktach komedia „Dumni i wściekli” w reż. Matthew Warchusa (godz. 18:15) – reżyser w genialny sposób zrównoważył poważną tematykę z porządną dawką humoru. Dużym zainteresowaniem cieszył się również ostatni tego dnia film – „Lewiatan” w reż. Andrieja Zwiagincewa (godz. 20:30). Film dobitnie przedstawił ludzką krzywdę, wzbudził sporo kontrowersji.

 

W poniedziałek o godz. 16:20 rozpoczęliśmy „Mandarynkami” w reż. Zazy Urushadze. Film ten przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – z pewnością należy do topowych produkcji zaprezentowanych na tegorocznym Festiwalu. Kolejnym filmem był „Vincent chce nad morze” w reż. Ralfa Huettnera (godz. 18:15), który w zabawny, ale jednocześnie wzruszający sposób przedstawił problemy osób z chorobami psychicznymi. Na koniec zaprezentowaliśmy klasyczny film akcji „9 MIL” w reż. Daniela Monzón (godz. 20:15).

 

Pomiędzy seansami...

 

 

Standardowo przed każdym seansem wśród osób z widowni odbyła się loteria z nagrodami ufundowanymi przez naszych sponsorów i szkołę BEST CJO. Naszych Festiwalowych gości witały również hostessy z biura podróży „Altamira”, które wręczały katalogi z propozycjami wycieczek w atrakcyjnych cenach. Tradycyjnie mieliśmy również okazję do degustacji wyśmienitych win, przygotowanej przez dobrewina.pl w niedzielę przed ostatnim seansem.

Przygotowaliśmy również ciekawe Imprezy Towarzyszące – część z nich już się odbyła, część jeszcze przed nami. Szczegółowy harmonogram dostępny jest TUTAJ.

 

 

PLEBISCYT - GŁOSOWANIE Z NAGRODAMI!

 

 

Uruchomiliśmy nasz Plebiscyt, podczas którego widzowie mogą zagłosować i tym samym wyłonić zwycięzców w następujących kategoriach: najlepszy film Festiwalu, najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza  muzyka, najlepsze zdjęcia, najlepsza komedia i najlepszy dramat. Głosowanie będzie możliwe do końca dnia 29 kwietnia 2015. Na głosujących jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody! Głosować można po zarejestrowaniu się na stronie Festiwalu.


 

 

Podziękowania dla Patronatów i Sponsorów

 

 

Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do utworzenia kolejnej edycji Festiwalu. Patronatowi honorowemu: Prezydentowi Miasta Tychy - panu Andrzejowi Dziubie, patronatom medialnym: tygodnikowi Twoje Tychy, ogólnopolskiej gazecie Polska The Times - Dziennik Zachodni,  rozgłośni Radio Katowice, portalowi tychy.pl, serwisom: Noltychy oraz naszemiasto.pl. Sponsorom: zaprzyjaźnionej agencji reklamy Fabryka Reklamy Tychy, znanej z wyśmienitej kuchni restauracji, kawiarni W Międzyczasie - coffee&restaurant, Klubowi muzycznemu Gramoffon, sklepowi z wybornymi winami z różnych zakątków świata dobrewina.pl, biuru podróży Altamira, wydawnictwu Pearson, a także Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej w Tychach.

 

 

Podziękowania dla Widzów

 

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólne delektowanie się obrazem wybitnej kinematografii. Mamy nadzieję, że 6. edycja Festiwalu BEST "Kino BESTajemnic" spełniła Państwa oczekiwania. Cieszymy się, że mimo zmiany miejsca na kameralną salę projekcyjną byliście Państwo z nami.

 

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij