Imprezy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

BEST Festiwal 2018

IX edycja BEST Festiwalu 2018

Repertuar IX edycji BEST Festiwalu

Podczas IX edycji Festiwalu obejrzeliśmy 12 produkcji z całej Europy i nie tylko: brytyjską, niemiecką, francuską, hiszpańską, włoską, węgierską, rosyjską, szwedzką i po raz pierwszy na naszym Festiwalu - polską. Filmy, które wybraliśmy były nagradzane i nominowane w najważniejszych, międzynarodowych konkursach: Oscary, Złote Globy, Cannes, Berlinale, BAFTA, Cezary, MFF w Wenecji i wielu innych. Obejrzeliśmy m.in. Fantastyczną kobietę (nagrodzoną Oscarem), 120 uderzeń serca (nagrodzone 6 Cezarami) albo Twojego Vincenta – podwójną nowość, ponieważ po raz pierwszy  na BEST Festiwalu obejrzeliśmy film polski i po raz pierwszy zobaczyliśmy film animowany. Taka nowość zdecydowanie przyciągnęła widzów - Twój Vincent był najpopularniejszym filmem tegorocznej edycji Festiwalu.

 

 

Przedstawiamy zwiastun tegorocznej edycji Festiwalu 

 

 

 
Program 

Przegląd Główny (6,8 kwietnia):


6 kwietnia 2018 (PIĄTEK)

8 kwietnia 2018 (NIEDZIELA)

Przegląd Bez Tajemnic (14,15 kwietnia):


14 kwietnia 2018 (SOBOTA)

15 kwietnia 2018 (NIEDZIELA)

 

Przegląd Post Scriptum (20,22 kwietnia):

20 kwietnia 2018 (PIĄTEK)

22 kwietnia 2018 (NIEDZIELA)

 

Plebiscyt

Jak na prawdziwy festiwal filmowy przystało, widzowie bedą mogli zagłosować na swoich faworytów podczas plebiscytu w następujących kategoriach:
◦najlepszy film Festiwalu,
◦najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa,
◦najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa,
◦najlepsza reżyseria,
◦najlepsza muzyka,
◦najlepsze zdjęcia

 

Głosowanie odbędzie się w dniach 23 kwietnia -5 maja na stronie internetowej Festiwalu. Warto się zarejestrować i pomóc wyłonić zwycięzców, bo na głosujących jak zawsze czekają atrakcyjne nagrody!

 

Wyniki Plebiscytu

Polsko-brytyjski film animowany „Twój Vincent” wygrywa BEST Festiwal Filmowy 2018 w głównej Kategorii „Najlepszy film” zdobywając 29% wszystkich głosów widzów Festiwalu. Na drugim miejscu uplasował się francuski dramat „120 uderzeń serca” (24%) i węgierski film „Dusza i ciało” (18%). 

Biorąc pod uwagę wszystkie 10 kategorii „120 uderzeń serca” wygrywa aż 5 z nich (najlepszy reżyser, aktor pierwszo i drugoplanowy,  muzyka i najlepszy dramat). Po 2 wygrane mają „Twój Vincent” (wspomniany już najlepszy film i zdjęcia) oraz brytyjski film „Party” (najlepsza aktorka drugoplanowa i najlepsza komedia). Nagrodę dla najlepszej aktorki zdobywa dramat „Dusza i ciało” domykając listę zwycięskich filmów. 

 

Podziękowania dla Sponsorów i Patronatów

Pragniemy wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnej edycji festiwalu "Kino BESTajemnic". Serdeczne podziękowania dla sponsorów:
◦Restauracji, Kawiarni "W międzyczasie",
◦agencji reklamowej Fabryka Reklamy,
◦sklepu z doskonałymi winami z wielu zakątków świata dobrewina.pl,
◦firmy WT Resources,
◦wydawnictwa Pearson,
◦Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach,

 

Wyrazy wdzięczności dla patronów medialnych:

◦prezydentowi miasta Tychy Andrzejowi Dziubie
◦tygodnika Twoje Tychy,
◦portalu tychy.pl,
◦serwisu Noltychy
◦serwisu naszemiasto.pl,
◦gazecie Dziennik Zachodni,
◦TV Silesia oraz Radio Silesia

 

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij