Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Aktualności

2015-03-24

Wielki powrót BEST Festiwalu!

W końcu się udało! Po blisko 2-letniej przerwie spowodowanej trudnościami w znalezieniu sali projekcyjnej, BEST Festiwal "Kino BESTajemnic" powraca do tyskiego kalendarza kulturowego. Szósta już edycja zaplanowana jest na kwiecień 2015.

 

 

 

Idea Festiwalu:

BEST Festiwal Filmowy to znaczące wydarzenie w kulturalnym kalendarzu Tychów – Prezydent Miasta pan Andrzej Dziuba w miesięczniku „Śląsk” wymienił Festiwal wśród sześciu najważniejszych tyskich kulturalnych „Dań firmowych”. Dzięki tej imprezie tyszanie mogą zetknąć się z kinem wykraczającym poza granice masowych produkcji. Głównym założeniem jest pokazanie twórczości indywidualistów współczesnego kina, którzy swoje produkcje kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę uczestników na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie które swoją siłą oddziaływania wytaczają trendy w światowym kinie.

Organizatorom przyświeca idea, aby i ten rodzaj kina nie miał przed widzami tajemnic. Filmów pokazywanych podczas BEST Festiwalu nie znajdą oni w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast. Organizowany po raz szósty BEST Festiwal Filmowy „Kino BESTajemnic” to kolejne spotkaniem z kinem uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju. Szósta edycja Festiwalu to trzy dni, podczas których pokażemy starannie wyselekcjonowanych 9 zróżnicowanych językowo produkcji: brytyjską, niemiecką, francuską, hiszpańską, włoską, rosyjską, norweską i gruzińską. Jak na festiwal filmowy przystało, publiczność wybierze zwycięzców w kategoriach: najlepszy film Festiwalu, najlepszy film, a także najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza muzyka i najlepsze zdjęcia.

 

Termin i miejsce:

BEST Festiwal 2015 to 3 dni w towarzystwie wyjątkowych produkcji.

Zapraszamy na projekcje:

25-27 kwietnia 2015 (sobota, niedziela, poniedziałek)

Pasaż kultury "Andromeda" ul. Plac Baczyńskiego 2, 43-100 Tychy (sala projekcyjna na I piętrze)

 

Gdzie znaleźć nas w sieci:

Do dyspozycji widzów organizatorzy przygotowali również stronę internetową www.bestfestiwal.pl, oraz profil na portalu społecznościowym Facebook, które są platformą wymiany opinii i propozycji do następnych edycji Festiwalu.

Na stronie Festiwalu dostępny jest już repertuar, a także odnośniki do szczegółowego opisu każdego filmu, który wybraliśmy.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Festiwalu - już wkrótce kolejne cenne informacje, m. in. o cenach i możliwości nabycia biletów.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kinomaniaków!

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij