Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Aktualności

2019-11-04

10.edycja BEST Festiwalu Filmowego - 9-17.11.2019

Już w sobotę 9 listopada 2019 roku rozpocznie się 10.edycja BEST Festiwalu Filmowego "Kino BESTajemnic". Przedastawiamy więcej informacji o imprezie, biletach oraz oficialny zaiwastun.

10.edycja BEST Festiwalu Filmowego „Kino BESTajemnic” to kolejne spotkanie z kinem  uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju. Zaplanowaliśmy pięć dni, podczas których pokażemy starannie wyselekcjonowanych 10 zróżnicowanych językowo produkcji.

BEST Festiwal Filmowy 2019

W tegorocznym festiwalu nie zabraknie dramatów poruszających wiele społecznych problemów. Jeden z najważniejszych filmów, który zaprezentujemy to "Synonimy" - intrygująca izraelsko-francuska produkcja, wyróżniająca się swoją świeżością oraz eksperymentowaniem z językiem filmowym, zdobywca Złotego Niedźwiedzia podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu w Berlinie (Berlinale). W naszym repertuarze pojawią się również dwa inne filmy nagrodzone na Berlinialach Srebrym Niedźwiedziem: francusko-belgijski dramat "Dzięki Bogu" oraz włoski dramat  "Piranie". Innym włoskim filmem, który zyskał spore uznanie jest "Dogman" - dramat nagrodzony aż 9-krotnie nagrodą Donatello, oraz dwukrotnie podczas festiwalu w Cannes. "Kafarnaum", libański dramat, zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę ze względu na nominację do Oskara za Najlepszy Film Nieanglojęzyczny oraz dwukrotnie zdobytą nagrodę podczas Festiwalu w Cannes. Miłośnicy kina hiszpańskiego będą mieli okazję zobaczyć słynną parę aktorów - Penélope Cruz oraz Javiera Bardema w dramacie "Wszyscy wiedzą". W naszym repertuarze pojawi się również hiszpańsko-kubańska "Yuli" - ekranizacja bestsellerowej autobiografii Carlosa Acosty, słynnego kubańskiego baletmistrza, z samym autorem w roli głównej. Na festiwalu nie zabraknie również niemieckiego kina: "Milcząca Rewolucja" która została nagrodzona na Festiwalu w Bawarii. Na koniec dwie skandynawskie propozycje: duńsko-szwedzki dramat "Królowa Kier", a dla miłośników mocnego kina duński triller - "Winni", będący oficjalnym kandydatem do Oskara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny.

Jak na festiwal filmowy przystało, publiczność wybierze zwycięzców w kategoriach: najlepszy film Festiwalu, a także najlepszy aktor i aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor i aktorka drugoplanowa, najlepsza reżyseria, najlepsza  muzyka i najlepsze zdjęcia.

Termin: 9 (sobota), 10 (niedziela), 11 (poniedziałek), 15 (piątek) i 17 (niedziela) listopada 2019
Miejsce: MEDIATEKA Tychy, ul. Piłsudskiego 16

Pełny program BEST Festiwalu znajduje się TUTAJ.

 

OFICJALNY ZWIASTUN

Przedstawiamy także Zwiastun Festiwalowy, przygotowany specjalnie na tę okazję. Prosimy kliknąć poniższe zdjęcie aby go zobaczyć. 

 

 

BILETY TYLKO 15ZŁ

Bilety można kupic on-line na TICKETMASTER.PL (24h na dobę) lub w BEST CJO, Tychy, ul. Kopernika 1B (pn-pt 9-21, so 9-13)

Ceny biletów:

Przedsprzedaż: 15zł
Przed seansem: 20zł

 

Po więcej informacji o Festiwalu, biletach, filmach i imprezach towarzyszących zapraszamy na:

 

Aby być na bieżąco prosimy polajkować na fanpage na Facebooku, zasubskrybować nasz kanał na YouTubie i dopisac się do Newslettera. W tych miejsach będziemy ogłaszać m.in. konkursy na darmowe bilety. 

 

KONKURS - 100 BIELTÓW DO WYGRANIA!

Miło nam poinformować, że dla naszych newsletterowiczów przegotowaliśmy aż 100 biletów do wygrania w bardzo prostym konkursie. Oto jego zasady.

1. Odszukaj nasz ZWIASTUN FESTIWALOWY na facebooku lub kliknij ten link: https://www.facebook.com/bestfestiwal/posts/10157834202100990 
2. Udostępnij nasz zwiastun swoim znajomym i napisz minimum jedno zdanie rekomendacji (dlaczego warto wybrać się na nasz festiwal)
3. Udostępniając ten post ustaw go tak aby był widoczny publicznie (czyli także dla twoich facebookowych nieznajomych, dzięki temu my go też zobaczymy)
4. Wyślij do nas na email konkurs@bestcentrum.pl lub messangera m.me/bestfestiwal link do swojego profilu lub postu - jeżeli masz problem wygenerować link, podeślij zrzut z ekranu
5. W wiadomości podaj nam swoje imię, nazwisko, numer telefonu i rok urodzenia* a także formułkę "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów marketingowych BEST CJO oraz na upublicznienie mojego imienia i nazwiska w razie wygranej, a także zostałem(am) poinformowany(a), że Administratorem moich danych jest BEST Centrum Języków Obcych w Tychach, ul. Kopernika 1B"
6. Począwszy już od poniedziałku 4.11.2019 codziennie będziemy wybierać najciekawsze 5 rekomendacji.
7. Pierwszego dnia 4.11 rozdamy 5 podwójnych biletów (razem 10) na film numer 1, 5.11 (wt) na film nr 2, 6.11 (śr) na film nr 3 itd. aż rozdamy 100 sztuk biletów (50 podwójnych) po 10 na każdy film.
8. Z osobami nagrodzonymi będziemy kontaktować się telefonicznie w celu uzgodnienia odbioru biletu. Ale uwaga czas na odbiór biletu to maksymalnie 1-2 dni. Nieodebrane bilety mogą trafić do kolejnych zwycięzców w tym lub innym konkursie.
9. Konkurs trwa do wyczerpania puli 100 biletów.
10. Nie masz Facebooka? Także możesz wziąć udział w konkursie, oto inne opcje: możesz zarekomendować Festiwal wrzucając link zwiastuna z YouTube: https://youtu.be/bW6zW093pb4 albo plakat czy grafiki festiwalowe, które są do pobrania pod tym linkiem: http://bestfestiwal.pl/2019/dla_prasy na dole strony w następujący sposób:
a) na inne media społecznościowe - Instagram, Twitter, Snapchat, NaszaKlasa, LinkedIn, Tumblr, Wykop, MySpace, ВКонтакте itp
b) na dowolne strony www, blogi, vlogi i inne publiczne miejsca w internecie
c) a także poza Internetem drukując plakat i z dopiskiem rekomendacji wieszając go w pracy, w szkole średniej*, uczelni, w zaprzyjaźnionym sklepie, punkcie usługowym, klubie, barze, na klatce schodowej itp** i oczywiście robiąc mu zdjęcie z otoczeniem
a następnie jak w punkcie 4 i 5 prosimy wysłać do nas linka lub zdjęcie potwierdzające akcje promocyjną i rekomendację naszego Festiwalu.

*przypominamy, iż Festiwal jest dla widzów od 15 roku życia
**prószę pamiętać o tym aby zapytać się o zgodę właścicieli posesji

 

DO ZOBACZENIA NA BEST FESTIWALU

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij