Tychy

Galeria

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Dzień Hiszpański 2011

Maraton hiszpański 2011

        
      W majowy weekend, gdy słońce zaczyna przygrzewać, a nastroje stają się już zdecydowanie bardziej wakacyjne, nie ma to jak gorrrrące klimaty południowe. Dlatego też BEST zaprosił wszystkich swoich studentów języka hiszpańskiego na imprezę poświęconą kulturze Hiszpanii i Ameryki Południowej.

W części pierwszej Michał Skorupa przeprowadził Wielki Quiz Hiszpański dotyczący wiedzy na temat geografii i cywilizacji  Półwyspu Iberyjskiego, a także wiadomości z zakresu języka hiszpańskiego. Drużyny reprezentowała z jednej strony męska część hiszpańskich fascynatów, a z drugiej żeńska, nie mniej entuzjastyczna.

W przerwie można było przystapić do degustacji tradycyjnej paelli, nachos z guacamole, kalmarów w sosie amerykańskim, małży z galicyjskich „rias” a także ośmiornicy w sosie własnym. Egzotyka pojawiła się nawet wśród napojów- Meksyk reprezentował sok kaktusowy, a dla dorosłych- prawdziwa tequila!

Po przerwie Weronika Mehlbauer przygotowała prezentcję z zakresu życia i kultury argentyńskich gauczów – ich genezy, tradycji  oraz tańców. Pojawiła się też cześć poświęcona tangu argentyńskiemu z pokazem ognistego tańca i na zakończenie- krótki przekrój poprzez twórczość poetów latynoamerykańskich – Pabla Nerudy, Delmiry Agustini i Alfonsiny Storni.

Całość Maratonu zakończyło ogłoszenie wyników quizu, w których zdecydowanymi zwyciężcami okazali się chłopcy. W przyszłym roku rewanż? ¡Claro que sí!

powrót
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij