Tychy

Galeria

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Dzień Francuski 2011

Dzień francuski 2011


     Na przekór wszelkim przesądom, dzień 13 maja 2011 roku, w dodatku piątek, nie okazał się być pechowy dla naszych kursantów z grup francuskojęzycznych. Po raz pierwszy w dziejach szkoły w ten własnie dzień odbyła się impreza plenerowa zorganizowana przez nasze lektorki – Marię Szczepanik, Annę Galbarczyk, Kingę Moskwę oraz CentrumAnimacji , którego założycielką jest właśnie Ania.

O godzinie 17:00 lektorki przywitały uczniów w przebraniach czarownic na parkingu w Paprocanach. Stamtąd wszyscy udali się w miejsce, gdzie został rozpieczętowany i odczytany scenariusz będący zaproszeniem do świata magii, czarów i ukrytych skarbów. Uczestnicy zabawy podzieleni na dwie drużyny, których nazwy wymyślili sami – Moulin Rouge i Croisade, mieli za zadanie zdjąć zły czar rzucony przez Władcę Ciemności na Królestwo Paprocany. Aby zatrzymać bieg historii musieli udać się na jego poszukiwania stawiając czoła napotkanym przeszkodom. Nasi dzielni bohaterowie przygody musieli rozwiązywac różne zagadki, rebusy, szarady, rozszyfrowywać skróty, wszystko to w języku francuskim a także walczyć o klucz otwierający skrzynię ze skarbami pilnie strzezona przez Władcę Ciemności.

Zręczność i pomysłowość nie były przy tym bez znaczenia bowiem uczniowie szkoły BEST musieli również zmierzyć się z zadaniami, w których te właśnie cechy były najbardziej pożądane. Po kilkugodzinnych zmaganiach drużynom udało się odnaleźć Władcę Ciemności i odebrać mu skarb w zamian za wypowiedzenie magicznego zaklęcia, oczywiście w języku francuskim. Królestwo Paprocany zostało ocalone a dzielni zdobywcy skarbu udali się na biesiadę przy ognisku w Rybaczówce.

Na przekór wszelkim przesądom w dniu 13 maja w dodatku w piątek dopisała nam pogoda, humory oraz nie zawiodła kondycja uczestników.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Podziękowania składamy również dla Rybaków z Rybaczówki z Paprocan w Tychach oraz dla Radka i Jarka pomagających w organizacji imprezy.

Tekst: Anna Galbarczyk

Więcej o imprezach plenerowych i innych na: www.centrumanimacji.com.pl    

powrót
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij