Tychy

Galeria

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Dzień Chiński i Dzień Japoński 2014

Dzień Chiński i Dzień Japoński

Chiny i Japonia to kraje o bogatych kulturach, które dla Europejczyków są szczególnie fascynujące ze względu na swoją odmienność. W Best Centrum Języków Obcych mieliśmy szansę się z nimi zapoznać.

Dnia 25 kwietnia 2014 odbył się DZIEŃ CHIŃS...KI. Lektor Przemek Dzierka opowiedział nam o chińskim savoir-vivre, gdzie położył nacisk na kontakty w sytuacjach biznesowych. Omówione zostały różnice kulturowe, których nieznajomość mogłaby doprowadzić do niekorzystnego odebrania naszych intencji przez chińskich partnerów. Próbowaliśmy swoich sił w starciu z chińskim tangramem. Jest to sztuka tworzenia konstrukcji z gotowych kształtów. Nie zabrakło również zdrowej rywalizacji podczas kalamburów, opowiadania historii i pytań (i odpowiedzi ;)). Kursanci przygotowali ciekawe wystąpienia, a całość zwieńczył pokaz ceremonii parzenia herbaty.

Trzy dni później, 28 kwietnia 2014, lektor Jacek Adamus przybliżył nam Japonię. Podczas DNIA JAPOŃSKIEGO obejrzeliśmy prezentacje poświęcone hanami (zwyczajowi podziwiania urody kwitnących wiśni), sztuce tatuażu, fenomenie japońskich salonów gier, sztukom walki oraz haiku (popularnej w Japonii drobnej formy poetyckiej). Pokaz zwieńczyły warsztaty z haiku, na których uczestnicy spotkania mieli okazję stworzyć własne wiersze na wylosowane tematy. Na sam koniec podzieliliśmy się na drużyny i graliśmy w gry słowne.
 
W galerii możecie obejrzeć relację z obu imprez :)

 

powrót
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij