Polecamy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

Mirosław Senejko

BEST CJO z dumą prezentuje innowacyjny podręcznik do nauki języka hiszpańskiego autorstwa lektora BEST Mirosława Senejko!

"Por qué no?" to jedyny podręcznik na rynku bazujący na autentycznych materiałach telewizji informacyjnych. Przy intensywnej pracy i opanowaniu zawartego w nim materiału pozwala na szybkie przejście z poziomu B1 do biegłości w rozumieniu języka informacyjnego (prasowego) m.in. z zakresu polityki, ekonomii i rozrywki. Pozwala także przekroczyć barierę niezrozumiałości na codzień szybko mówiących Hiszpanów w sposób wręcz niewiarygodny.

Por qué no? Stanowi zbiór oryginalnych newsów informacyjnych, których pełna transkrypcja znajduje się w podręczniku i do których Autor opracował odpowiednie zadania. Newsy pogrupowane są w tematyczne działy, takie jak: polityka krajowa i zagraniczna, ekonomia, strajki, zamachy terrorystyczne, zabójstwa, hiszpańskie święta, medycyna, edukacja i prognoza pogody, etc. Przy każdym dziale i każdym newsie znajdą Państwo również słowniki tematyczne i część gramatyczno-leksykalną. W książce umieszczono także szczegółowy klucz do zadań, zaś do całości dołączono przejrzyście opracowaną płytę DVD z zawartymi w podręczniku materiałami prasowymi!

Książka może doskonale posłużyć za podręcznik wiodący na kursach zaawansowanych jak również jako podręcznik suplementarny na zajęciach z rozumienia ze słuchu, słownictwa języka specjalistycznego. Konstrukcja podręcznika i słowniki tematyczne pozwalają również na samodzielną naukę języka. 

BEST CJO objęło patronat nad publikacją podręcznka.

Autor: Mirosław Senejko
Współpraca: Almudena de la Iglesia Talayero
Wydawca: F. H. Vario
Patronat nad podręcznikiem: Best Centrum Języków Obcych
Rok wydania: 2009

 

Opinie o podręczniku

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem projekt podręcznika, muszę przyznać, że zrobił na mnie ogromne wrażenie. Spodziewałem się kolejnego szablonu, czegoś na wzór klasycznych podręczników do nauki języków obcych, ale idea wykorzystania autentycznych materiałów telewizyjnych i opracowania ich w taki sposób, jak zrobił to Autor, naprawdę zaskoczyła mnie. Nagrywanie, odsłuchiwanie i rozpisywanie autentycznych materiałów informacyjnych, a później zapewne żmudne sprawdzanie szczegółów w wielu źródłach musi być niebywale czasochłonne. Opracowanie do nich słowników tematycznych i ćwiczeń gramatyczno-leksykalnych − pochłania zapewne jeszcze więcej czasu. Nie wiem, jak jeden z najbardziej rozchwytywanych nauczycieli języka hiszpańskiego na Sląsku znalazł na to wszystko czas, ale wiem jedno: nie mogę się doczekać, kiedy sam zacznę szlifować swój hiszpański z "¿Por qué no?". 

Dariusz Wiśniewski
Dyrektor Szkoły
BEST Centrum Języków Obcych

 

Pamiętam jak przed kilkunastoma laty, na początku swojej kariery zawodowej, niejednokrotnie marzyłam o tym, by pracować z moimi uczniami na autentycznych materiałach źródłowych. Na ryku panował jeszcze ich spory deficyt. Zmuszona byłam sama nagrywać audycje telewizyjne, wówczas jeszcze na magnetowidzie, a później wytężać ucho, by przygotować młodzieży transkrypcję. Sama zawsze chciałam uczyć się w taki sposób.

Książka Mirosława Senejki jest doskonałym materiałem suplementarnym dla każdego nauczyciela i przy okazji świetną książką do samodzielnej nauki.  Słowniki, działy tematyczne, przejrzysta część gramatyczno-leksykalna... Cieszę się, że koleżanki i koledzy, którzy uczą hiszpańskiego będą mogli z niej skorzystać. 

Aleksandra Zalewska
Anglista
Metodyk nauczania języków obcych

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij