Tychy

Znajdź swój kurs

Zapisy On-line

O nas

"BEST" CENTRUM JĘZYKÓW OBCYCH w Tychach

  

OD POCZĄTKU W KILKU ZDANIACH 

Hotel Tychy – to tam w 1996 roku powstaje BEST Centrum Języków Obcych i jest jedną z pierwszych szkół językowych w Tychach. W ofercie ma kursy z trzech języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Do dyspozycji Studentów przeznaczone są jedynie trzy sale. Rok później dyrektorem zostaje Dariusz Wiśniewski, który zarządza szkołą do dziś. Nienasycony jeszcze rynek, mądre i odważne decyzje biznesowe sprawiają, że BEST zaczyna się prężnie rozwijać. Wyraźnie przybywa chętnych do nauki języków obcych, wielu z nich interesuje się językami spoza oferty. Po drugim roku działalności, w 1998 roku Klienci mają do wyboru także kurs języka hiszpańskiego. Z roku na rok BEST CJO stopniowo poszerza ofertę o nowe języki. I tak po kolei przybywają: włoski (w roku 1999), rosyjski (w roku 2001), czeski (w roku 2004), chorwacki i polski dla obcokrajowców (w roku 2005), szwedzki (w roku 2006), norweski, portugalski, grecki (w roku 2007), holenderski (w roku 2008). Nie brakuje także kursów języków spoza Europy. W roku 2005 pojawia się język arabski, a w 2007 roku – język japoński i język chiński.

 

Nowe języki to nie jedyne ulepszenie oferty. Stopniowo pojawiają się w niej kursy dostosowane do wieku i potrzeb Klientów. Wprowadzono kursy dla dzieci, dla młodzieży, dla seniorów „na spokojnie”, egzaminacyjne, maturalne, biznesowe, konwersacyjne, dla osób pracujących na zmiany. Taki podział stosowany jest do dziś. W roku szkolnym 2010/2011 BEST CJO realizuje swój pierwszy projekt bezpłatnych szkoleń dla osób pracujących na zmiany, który dofinansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny. Dzisiaj BEST CJO w Tychach to także profesjonalne biuro tłumaczeń oraz Otwarty Ośrodek Egzaminacyjny renomowanej amerykańskiej firmy edukacyjnej ETS – Educational Testing Service oraz Centrum Egzaminacyjnym, w którym można zdać egzamin TELC. 

 

GDZIE 

Od 2007 roku BEST CJO w Tychach dysponuje własnym lokalem przy ulicy Kopernika 1B, gdzie zajmuje cały parter 10-piętrowego budynku na osiedlu H. Nowa siedziba spełnia wszelkie niezbędne warunki do nauki. We wszystkich 14 salach wykładowych zamontowano nagłośnienie, zajęcia mogą być urozmaicane dzięki tablicom multimedialnym, w specjalnych sześciu salach telewizyjnych Kursanci oglądają filmy. W holu mieści się stanowisko komputerowe, innym udogodnieniem jest łączę wi-fi. Klienci chętnie wypożyczają filmy DVD z filmoteki, która jest na bieżąco uzupełniana o nowości kina z całego świata. Mogą też korzystać z bogatych zasobów biblioteki. 

Dojeżdżający na zajęcia samochodami mogą korzystać z dużego parkingu, który znajduje się przed kościołem Św. Jana Chrzciciela tuż obok naszej siedziby.

powrót
Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij