Egzamin BEST C2

BEST C2

Egzamin BEST C2 to rozwiązanie kierowane do osób, które chcą w sposób rzetelny i obiektywny potwierdzić znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym, ale nie mają możliwości lub chęci podchodzenia do egzaminu międzynarodowego. Egzamin może być zorganizowany zarówno na życzenie osób indywidualnych, jaki i na zlecenie firm jako forma audytu do weryfikacji kompetencji językowych pracowników. Nie trzeba czekać na ustalone odgórnie sesje, a wykwalifikowany egzaminator może przeprowadzić egzamin nawet dla jednej osoby, w dogodnym dla niej terminie. Kandydaci, którym uda się zdać egzamin BEST, otrzymują dwujęzyczny certyfikat lub zaświadczenie potwierdzające nabyte kompetencje językowe na danym poziomie. Czas oczekiwania na certyfikat wynosi do 2 dni, co dla osób, które muszą szybko potwierdzić znajomość języka jest kluczowe. Tego rodzaju dokument jest cennym dodatkiem do CV i ułatwia osiągnięcie celów zawodowych i edukacyjnych.

Organizator egzaminu

BEST CJO to jedna z największych szkół językowych w województwie śląskim. Od 1996 r. pomaga osobom indywidualnym i pracownikom firm w rozwijaniu sprawności językowych i poszerzaniu kompetencji niezbędnych do realizacji celów związanych z karierą i edukacją. Wykwalifikowana kadra, otwartość na zmiany i nowoczesne rozwiązania edukacyjne, a także systematyczne badanie potrzeb kursantów sprawiają, że BEST CJO od lat przoduje w rankingu najlepszych szkół językowych w prestiżowym rankingu Book of Lists wydawnictwa Warsaw Business Journal. Jako jedyna placówka ze Śląska uplasowała się w ścisłej trójce tego zestawienia. W ofercie szkoły są nie tylko kursy z ponad 28 języków, ale także najbardziej popularne egzaminy międzynarodowe oraz wewnętrzne egzaminy BEST, po które chętnie sięgają osoby indywidualne, a także działy HR firm z różnych branż

Z jakiego języka?

Sprawdź, z jakiego języka można zdać egzamin BEST C2 i otrzymać dwujęzyczny certyfikat.

Dla kogo egzamin

Sprawdź, jakim grupom w szczególności rekomendujemy BEST C2.

Dla dzieci
Dla młodzieży
Dla dorosłych
Dla firm

Tryb egzaminu

W dzisiejszych czasach możliwości co do formy i sposobów zdawania egzaminów są bardzo urozmaicone. Sprawdź możliwe tryby egzaminu.

Opis egzaminu

Egzamin BEST C2 kładzie nacisk na umiejętność posługiwania się strukturami językowymi w realistycznych kontekstach, zaczerpniętych z życia codziennego, zawodowego i akademickiego. Testuje wszystkie sprawności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie.

Co powinien umieć kandydat?

Egzamin BEST C2 odpowiada najwyższemu, drugiemu stopniowi poziomu zaawansowanego wedle Skali Rady Europy (Common European Framework of Reference) opisującej poziomy biegłości językowej. Przystępując do egzaminu, kandydat powinien bez trudu rozumieć wszystko, co słyszy i czyta w języku obcym. Bez problemu wyłapuje ukryte znaczenia, rozumie język oficjalny, akademicki i potoczny. Wie, jak negocjować, dyskutować na złożone tematy i omawiać skomplikowane kwestie. Konstruuje teksty pisane dotyczące różnych zagadnień z wykorzystaniem narzędzi stylistycznych.

Osoby, którym uda się zdać egzamin, otrzymują dwujęzyczny certyfikat lub zaświadczenie potwierdzające znajomość języka obcego na poziomie C2. Z reguły dokument ten jest wystarczający do awansu w pracy, zaliczenia czy zmiany grupy na studiach, podjęcia praktyk zagranicznych i wyjazdów doktoranckich. Dla posiadacza jest niewątpliwie powodem do dumy, a dla pracodawcy czy rekrutera gwarancją wysokich kompetencji językowych, ułatwiającą podjęcie decyzji związanych z awansowaniem, delegowaniem zadań czy zatrudnieniem w strukturach firmy.

Poziomy egzaminów

Sprawdź, na jakich poziomach dostępny jest egzamin BEST C2.

Rodzaje egzaminów

Poziomujący, potwierdzający stopień, a może ogólny? Sprawdź, jakim rodzajem egzaminu jest BEST C2.

KORZYŚCI

W cenie egzaminu

Wybierając egzamin BEST C2 możesz cieszyć się przydatnymi opcjami dodatkowymi w cenie egzaminu.

dodatkowo płatne

Powiększ pakiet o dodatkowe korzyści

„BEST” Centrum Egzaminacyjne proponuje zdającym szereg dodatkowych korzyści, z których możesz skorzystać odpłatnie w atrakcyjnej cenie, jeśli tylko chcesz.

W jakim oddziale zdasz egzamin

Co chcesz dalej zrobić?