Znaki jakości - Best Centrum

Znaki jakości

Book of Lists

Jesteśmy na 3 miejscu w najnowszym rankingu Book of Lists prestiżowego wydawnictwa Warsaw Business Journal. A to oznacza że jesteśmy jedną z trzech najlepszych szkół językowych w Polsce.

No i nadal pozostajemy numerem 1 na Śląsku!

Book of Lists, wydawany od ponad 20 lat, stanowi kompendium wiedzy o biznesie. Podsumowuje osiągnięcia polskich firm, umieszczając je w odpowiednich rankingach. BEST CJO było oceniane pod kątem kryteriów takich jak: liczba słuchaczy, oferta kursów językowych, nowoczesne technologie (e-learning, multimedia), przychody szkoły, ilość i prestiż klientów biznesowych, liczba nauczycieli oraz oddziałów. Dla Państwa stajemy się coraz lepsi – BEST CJO awansuje z miejsca 5 na 3 w rankingu najlepszych szkół językowych w Polsce stojąc dumnie na podium! Jest to dowód na to, iż nasza szkoła rozwija się niezwykle dynamicznie i gwarantuje Państwu najwyższą jakość usług. Najnowsze i zarazem ostatnie wydanie Book of Lists to edycja 2020/2021. 

Mamy nadzieję, że nasza obecność w tym ekskluzywnym przewodniku po polskim biznesie będzie wskazówką dla wszystkich, którzy w przyszłości wybiorą BEST CJO na zajęcia grupowe, indywidualne lub dla firm, a dla tych co już to zrobili, potwierdzeniem trafnego wyboru.

Akredytacja ELCL QA

BEST Centrum Języków Obcych w 2008 roku uzyskało międzynarodową Akredytację ELCL QA (European Language Competence Licence Quality Alliance).

W  Polsce, oprócz naszej szkoły jest tylko 10 akredytowanych centrum ELCL QA. Poza granicami naszego kraju szkoły akredytowane znajdują się m.in. w Japonii, Kanadzie , Australii, Szwajcarii, Czechach, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Tym samym sieć szkół BEST CJO dołączyła do grona najlepszych szkół w Europie.

Przyznanie BEST akredytacji ELCL QA jest potwierdzeniem wysokich wymogów jakościowych uwzględnionych w Katalogu Jakości  ELCL QA oraz potwierdzeniem  zgodności poziomów grup naszej szkoły z wytycznymi CEFR (ang. Common European Framework of Reference for Languages: Learning, Teaching, Assessment), systemu opracowanego pod auspicjami Rady Europy. Akredytacja daje gwarancję uczącym się jezyków obcych w BEST CJO, że programy nauczania realizowane w naszej szkole są na najwyższym poziomie.

KIM JEST ELCL QA?
European Language Competence Licence Quality Alliance (ELCL QA) jest międzynarodowym stowarzyszeniem na rzecz jakości w nauczaniu języków obcych. Główna Radą zarządzającą jest ELCL Deutschland GmbH z siedzibą w Kolonii w Niemczech. ELCL wspiera oraz upowszechnia wdrażanie CEFR i skupia szkoły i uczelnie o najwyższych standardach w nauczaniu języków obcych.

The Global Language System Quality Alliance

W maju 2021 roku sieć szkół językowych BEST Centrum Języków Obcych otrzymała znak jakości The Global Language System Quality Alliance.

Co to jest TGLS QA?

Prestiżowy znak jakości TGLS Quality Alliance jest przyznawany szkołom językowym odznaczającym się najwyższą europejską jakością szkoleń z zakresu nauczania języków obcych.Placówka oświatowa – Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego

Od 1 września 2004 roku BEST Centrum Języków Obcych posiada wpis do Rejestru Placówek Oświatowych Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, jako Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego pod numerem RSPO 75923 oraz otrzymało REGON niepublicznej placówki systemu oświatowego nr. 243089635. Dzięki temu każdy słuchacz BEST CJO posiada status osoby uczącej się, który dla osób do 26 roku życia może być przydatny przy uzyskaniu różnych benefitów (np. renty rodzinnej) lub różnych zwolnień podatkowych.

Rejestr Instytucji Szkoleniowych przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach

Od 19 kwietnia 2007 roku BEST CJO jest także wpisane do rejestru Instytucji Szkoleniowych przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach pod numerem 2.24/00105/2007

Baza Usług Rozwojowych (BUR)

Dzięki temu, że od 2017 roku BEST Centrum Języków Obcych jest zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) pod numerem 11271, kursanci mogą skorzystać z dofinansowania Unii Europejskiej na kursy językowe w naszej szkole lub w firmie.

BUR jest to ogólnodostępna, bezpłatna baza ofert usług rozwojowych świadczonych w różnych formach (m.in. kursy języków obcych), dzięki którym instytucje i osoby prywatne prowadzące działalność gospodarczą mogą podnosić swoje kwalifikacje oraz realizować zamierzone cele edukacyjne i biznesowe refundowane ze środków Unii Europejskiej. W bazie BUR mogą być zarejestrowane tylko wybrane przez PARP firmy szkoleniowe z odpowiednimi znakami jakości, doświadczeniem i bazą szkoleniową, które przeszły wewnętrzny audyt jakościowy.

Orły Edukacji

Nasza szkoła od 2019 roku corocznie zdobywa nagrodę ORŁY EDUKACJI, która zostaje przyznawana za najwyższe oceny w Internecie i w mediach społecznościowych (przede wszystkim w serwisach Google i Facebook) przyznawane przez internautów, a więc naszych klientów i kursantów.

Pearson

W 2017 r. uzyskaliśmy status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego PEARSON i organizujemy otwarte sesje egzaminu PEIC (znanego wcześniej jako PTE General), a także testy kompetencji językowych online: Pearson English Level Test, Benchmark Test i Versant Test. Od 2023 roku BEST jest także Centrum Egzaminacyjnym Pearson Online i oferuje egzaminy PEIC Online z możliwością zdawania ich z domu lub z biura. 

LanguageCert

W 2020 r. zostaliśmy zakwalifikowani jako Centrum Egzaminacyjne LanguageCert, a do naszej oferty trafiły najpopularniejsze egzaminy tej organizacji, czyli  LanguageCert International ESOL, LanguageCert Test of English (LTE), LanguageCertYoung Learners oraz LanguageCert USAL esPro. Największą zaletą tych egzaminów jest fakt, że można je zdawać  online – czyli w domu lub biurze klienta a sesje egzaminacyjne są codziennie przez całą dobę.

British Council

Od samego początku naszej działalności jesteśmy też oficjalnym partnerem British Council i prowadzimy zapisy na egzaminy Cambridge: A2 Key, B1 Preliminary, B2 First (dawniej FCE), C1 Advanced  (dawniej CAE) oraz C2 Proficiency (dawniej CPE) i IELTS. Przy odpowiedniej ilości chętnych możemy przeprowadzać wymienione egzaminy w naszej placówce.

Co chcesz dalej zrobić?