Best CJO - Best Centrum

Best CJO

„BEST” Centrum Języków Obcych to sieć szkół językowych, która na śląskim rynku edukacyjnym działa już od 1996 r. a wraz z rozwojem zapotrzebowania na kursy w firmach, u klienta indywidualnego i zajęcia zdalne poszerzyła swoją działalność na rynek ogólnopolski w 2012 r. i cieszy się opinią renomowanej, jednej z największych placówek tego typu w regionie i w Polsce. Udało nam się stworzyć tętniące życiem miejsce spotkań ludzi, którym zależy na językach obcych. Wypadkową naszego sukcesu są lektorzy pełni pasji, autorska metoda nauczania Best Communication Method, nacisk na praktyczną znajomość języka oraz szeroka oferta kursów dopasowanych do potrzeb różnych grup ludzi. Zostaliśmy docenieni i uhonorowani wieloma prestiżowymi znakami jakości i wyróżnieniami. W rankingu Book of Lists wydawnictwa Warsaw Business Journal uplasowaliśmy się w TOP3 najlepszych szkół językowych w Polsce, jako jedyna szkoła ze Śląska. Kursanci darzą nas zaufaniem, chcą się z nami uczyć – w każdym roku szkolnym wraca do nas ok. 82% osób dorosłych i 93% dzieci i młodzieży, wciąż przybywa nowych Kursantów, którzy w nas uwierzyli. Mówi się, że jesteśmy „bezkonkurencyjni i sprawdzeni”. Warto dołączyć do tysięcy Słuchaczy, którzy kiedyś postawili na wiedzę oraz doświadczenie, wybrali „BEST” Centrum Języków Obcych, a teraz doskonale radzą sobie z językiem obcym i nic już nie stoi im na przeszkodzie, by podbijać świat!

WIEMY, CO ROBIMY

Doświadczenie ma znaczenie!

Naszą przewagą na rynku jest wieloletnie doświadczenie i know-how. Robimy to od 1996 roku, dlatego dobrze wiemy, jak organizować kursy językowe dostosowane do specyficznych potrzeb różnych grup odbiorców. Dzięki naszym rozwiązaniom na bieżąco testowanym i nieustannie ulepszanym, skutecznemu zarządzaniu, zasobom kadrowym i dobrej organizacji pracy, przychodząc do nas, masz poczucie, że nie musisz się o nic martwić, dostajesz to, na co się umawiasz, a jedyne co pozostaje na Twojej głowie to nauka.

Znajdziemy wspólny język -
najszersza oferta kursów językowych

Bez względu na to, czy chcesz dopiero rozpocząć swoją lingwistyczną przygodę, czy zamierzasz nauczyć się kolejnego języka, pomożemy Ci zrealizować Twój cel. Przez wiele lat, od kiedy tylko pojawiliśmy się na rynku, systematycznie poszerzamy naszą bazę lektorów. Obecnie współpracujemy z ponad 100 najlepszymi filologami z 30 języków obcych, dlatego możemy zaprosić Cię do udziału w kursach nie tylko z najpopularniejszych języków europejskich, ale także tych niszowych z różnych zakątków świata – na wszystkich poziomach zaawansowania. Cokolwiek sobie wymarzysz, u nas to dostaniesz!

Dopasowani do potrzeb - kursy stacjonarne i online

Każdego roku uczy się z nami ok. 2000 Kursantów. Na przestrzeni lat pomogliśmy zatem tysiącom osób w opanowaniu języków obcych na poziomie pozwalającym realizować założone cele, takie jak na przykład zdanie międzynarodowego egzaminu, nabycie swobody komunikacyjnej czy zdobycie wymarzonej pracy w środowisku międzynarodowym. Od samego początku stawiamy na indywidualne podejście do każdego, kto chce uczyć się razem z nami. Dlatego dopytujemy i słuchamy, czego oczekują od nas Kursanci, jakie są ich cele, z jakimi trudnościami się borykają. To sprawia, że nasza oferta jest bardzo rozbudowana, znajduje się w niej wiele rodzajów i trybów kursów, stacjonarnie i online, tak aby każdy, niezależnie od wieku (uczymy dorosłych, młodzież i dzieci już od 2 roku życia) i stopnia zaawansowania, mógł znaleźć w niej coś, co najbardziej sprosta jego indywidualnym potrzebom i możliwościom. W 2020 r. uruchomiliśmy BestCentrum.online – platformę z wygodnymi pakietami zajęć indywidulanych online. Teraz z naszego doświadczenia mogą czerpać wszyscy, bez względu na to, gdzie mieszkają i przebywają.

Wsparcie i rozwój – zawsze stawiamy na jakość

U nas każdy wie, co robić. Lektorzy są na bieżąco wspierani przez 3 Directors of Studies (Dyrektorów metodycznych), którzy czuwają, aby każdy kurs – indywidualny i grupowy, stacjonarny i online – przebiegały zgodnie z najwyższymi standardami i założeniami autorskich metod dydaktycznych. Rozwój naszej kadry dydaktycznej zapewniają partnerzy metodyczni, tacy jak Pearson (od 2005 r.), Hueber (od 2010 r.) czy Teddy Eddie (od 2019 r.). Możesz być pewien, że jakość kursów ma dla nas największą wartość, dlatego bardzo o nią dbamy – od pierwszej do ostatniej lekcji. Na bieżąco weryfikujemy poziom zadowolenia Kursantów za pośrednictwem ankiet okresowych i rocznych. Możemy się pochwalić, że każdego roku ponad 90% Słuchaczy ocenia nasze kursy celująco (ocena 6) lub bardzo dobrze (ocena 5), a od 2019 r. corocznie zdobywamy nagrodę Orły Edukacji, która zostaje przyzwana za najwyższe oceny internautów, a więc naszych Klientów i Kursantów.

Wszystko w jednym miejscu – nie tylko kursy językowe, ale także międzynarodowe egzaminy

Działamy również jako „BEST” Centrum Egzaminacyjne. Proponujemy nie tylko kursy przygotowujące do międzynarodowych egzaminów, ale także same egzaminy, które można zdawać w naszych placówkach lub online za naszym pośrednictwem. W ofercie Centrum są także audyty językowe dla pracowników firm. Nasza oferta egzaminów i testów jest bardzo szeroka ze względu na liczne współprace, które zawarliśmy z najlepszymi na świecie jednostkami testującymi i certyfikującymi.

Od 2009 r. współpracujemy z ETS – Educational Testing Service, która w swoim portfolio ma popularne egzaminy, takie jak: TOEIC®, TOEIC Bridge™, TFI™ i TOEFL Junior oraz testy kompetencji językowych Pipplet Test z 40 języków świata. Od 2009 r. mamy również możliwość przeprowadzania egzaminów WiDaF®, WiDaF Basic®. Są one wciąż dostępne dla naszych Kursantów, ponieważ od 2020 r. ściśle współpracujemy z Francusko-Niemiecką Izbą Handlową, która to posiada status organizatora tych egzaminów. Współpraca układa nam się bardzo dobrze również z siecią TELC® – od 2011 r. organizujemy międzynarodowe egzaminy tej marki dostępne w 10 językach. W 2017 r. uzyskaliśmy status Akredytowanego Centrum Egzaminacyjnego PEARSON i organizujemy otwarte sesje egzaminu PEIC (znanego wcześniej jako PTE General), a także testy kompetencji językowych online: Pearson English Level Test, Benchmark Test i Versant Test. W 2020 r. zostaliśmy zakwalifikowani jako Centrum Egzaminacyjne LanguageCert, a do naszej oferty trafiły najpopularniejsze egzaminy tej organizacji, czyli  LanguageCert International ESOL, LanguageCert Test of English (LTE), LanguageCertYoung Learners oraz LanguageCert USAL esPro. Tym samy w naszym centrum egzaminacyjnym nastała rewolucja, gdyż od tego momentu nasze egzaminy międzynarodowe można zdawać ONLINE bez wychodzenia z domu czy biura, a zachowują one wszystkie korzyści i uznawalność egzaminów stacjonarnych. Od samego początku jesteśmy też oficjalnym partnerem British Council i prowadzimy zapisy na egzaminy A2 Key, B1 Preliminary, B2 First (dawniej FCE), C1 Advanced  (dawniej CAE) oraz C2 Proficiency (dawniej CPE) i IELTS. Przy odpowiedniej ilości chętnych możemy przeprowadzać wymienione egzaminy w naszej placówce.

Partner biznesowy – usługi językowe dla firm

Każdego roku świadczymy około 10 tysięcy godzin dydaktycznych dla Klientów korporacyjnych, co oznacza setki przeszkolonych pracowników i menadżerów. Jesteśmy sprawdzonym partnerem biznesowym dla instytucji, korporacji, średnich i małych firm z różnych branż. Możemy poszczycić się portfolio, w który znajdują referencje od kilkudziesięciu zadowolonych Klientów. W ramach naszych usług znajdują się nie tylko kursy językowe dla pracowników i kadry zarządzającej, ale również audyty, testy i egzaminy językowe w tym testy rekrutacyjne dla nowo zatrudnianych pracowników.

Zweryfikowani – akredytacje i wpisy

Jeśli ubiegasz się o dofinansowanie ze środków publicznych lub unijnych na kurs językowy lub po prostu chcesz mieć pewność, że nasza praca jest weryfikowana przez jednostki zewnętrzne, informacją która Cię z pewnością zainteresuje jest to, że posiadamy status niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego, wpisanej do ewidencji Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach pod numerem 3/2004 (nr RSPO: 75923). Mamy także wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach pod numerem 2.24/00105/2007 oraz jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) pod numerem 11271. W 2008 roku pozyskaliśmy akredytację ELCL Quality Alliance – Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych, skupiającego najlepsze szkoły językowe w Europie. W tym samym roku otrzymaliśmy także Akredytacje Kuratoriom Oświaty i co pięć lat podlegaliśmy wnikliwym kontrolom katowickiego kuratorium. Od 2021 r., w wyniku zmiany przepisów, szkoły językowe nie podchodzą już pod ten organ i nie mogą ubiegać się o akredytację. W związku z tym postanowiliśmy zawalczyć o inny prestiżowy znak jakości i w wyniku audytu w maju 2021 r. otrzymaliśmy znak jakości TGLS Quality Alliance, który przyznawany jest renomowanym instytucjom szkoleniowym, w tym szkołom językowym.

Potencjał dużej szkoły – atmosfera jak w kameralnej

Od ponad 25 lat udało nam się zbudować markę o silnej pozycji w branży nauczania języków obcych. Daje nam to potencjał i możliwości o wiele większe niż w przypadku niewielkich kameralnych szkół. Czerpiemy z tego nie tylko na etapie tworzenia rozbudowanej oferty, zapewnienia nowoczesnego zaplecza dydaktycznego, wykorzystania rozwiązań technologicznych czy dostosowania odpowiednich warunków lokalowych. Jako duża szkoła możemy połączyć naukę języków obcych z innymi obszarami np. kulturą. Od 2009 r. organizujemy BEST Festiwal Filmowy „Kino BESTajemnic” z wielojęzycznym repertuarem. Początkowo festiwal był tworzony wyłącznie z myślą o naszych Kursantach, szybko jednak stał się imprezą rozpoznawalną w regionie i przyciągał widzów niezwiązanych ze szkołą. Podobnie jak w przypadku drugiej sztandarowej imprezy organizowanej przez „BEST” Centrum Języków Obcych – Olimpiady Językowej „BEST”. Od 2005 r. dzieci i młodzież z lokalnych szkół są zapraszane do udziału w konkursie językowym, w którym mogą stanąć w szranki wspólnie z naszymi Kursantami. Olimpiada co roku cieszy się dużym powodzeniem. Mimo że jesteśmy siecią szkół, instytucją z rozbudowaną strukturą organizacyjną, staramy się, aby w naszych placówkach panowała kameralna, przyjazna atmosfera. Grupy są niewielkie, pracownicy administracyjni chętnie pomagają we wszystkich sprawach naszych Kursantów, posiadamy politykę antydyskryminacyjną, dzięki której każdy w naszej szkole może czuć się sobą a lektorzy są wyczuleni na kwestie integracji Kursantów. Tworzymy przestrzeń, w której można zawrzeć przyjaźnie, dobrze się bawić, ale przede wszystkim zainspirować i pokochać kulturę i języki obce. Już teraz zapraszamy do współtworzenia tej przestrzeni wspólnie z nami.

Co chcesz dalej zrobić?